Beştepe’nin muhtarı da isyanda

■ Cem YILDIRIM

Cumhurbaşkanlığı sarayı, Ankara’nın 12 bin nüfuslu Beştepe Mahallesi’nin sınırları içerisinde kalıyor. 2009’dan beri CHP’nin yönettiği Yenimahalle ilçesinde bulunan Beştepe Mahallesi’nde Cumhurbaşkanlığı seçiminde Kemal Kılıçdaroğlu’na 3 bin 523, Tayyip Erdoğan’a ise bin 743 oy çıktı. 31 Mart’ta yeniden adaylığını koyan mahallenin muhtarı Hatice İzmirli ise dert küpü… “Mahallemizde ne banka şubesi, ne de lise var. PTT Şubesi açtırana kadar canım çıktı, sonra buradan onlara oy çıkamayınca kapattılar’’ diyen İzmirli şunları söyledi:

■ Cumhurbaşkanlığı Sarayına giden yolda çok sık trafik kazası oluyor. ‘Saray yolu değil, ölüm yolu’ diye 7 metrelik afişler yaptırıp astım. Ama en ufak gelişme olmadı. Başvurmadığım yer kalmadı. Kontrollü bir yaya geçidi istiyoruz, yeter ki o yolda ölmeyelim.

■ Bizim mahallemizde lise yok. Çocuklar başka yerlerdeki okullara servisle gidiyor. Servis araçlarının Beştepe’ye girmesi için dolaşması gerekiyor. O da maliyeti arttırıyor. Aileler çocuklarını tehlikeli biçimde bulvarın karşı şeridine geçirmek zorunda kalıyor.

■ Muhtarlara 17 bin lira maaş bağlanması ile birlikte bu görev cazip hale geldi. Eskiden aday bulunamazdı, kimsenin umurunda değildi şimdi kabul gören bir hal aldı.

SARAY YOLU DEĞİL, ÖLÜM YOLU

Cumhurbaşkanlığı sarayına giden yolda çok sayıda kaza yaşanıyor. Muhtar İzmirli, “4 şeritli yolda kontrollü yaya geçidi yapılsın, ölmek istemiyoruz” dedi.

15 yıldır muhtarlık yapan Hatice İzmirli, 31 Mart’ta 4 adayla yarışacak.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x