Böylesini daha önce ne duydunuz ne de gördünüz! 5 evi havuzuyla birlikte çaldılar

İstanbul Çatalca’da şaşırtıcı bir olay yaşandı: 5 bungalov ev, havuzlarıyla birlikte yerinden sökülerek çalındı ve geriye sadece çakıl taşları kaldı. İddialara göre, bu olayın arkasında evleri inşa eden müteahhit ile ev sahipleri arasındaki bir alacak verecek meselesi yatıyor. Alacaklı olan müteahhit, Yahya Kemal Yaman, iddiaya göre 5 evi vinç ve kamyonlar kullanarak söküp kaçırdı.

Olayın ardından ev sahipleri birkaç gün sonra geri döndüklerinde evlerinin yerinde olmadığını ve sadece çakıl taşlarının kaldığını gördüler. Bu durum karşısında şaşkına dönen ev sahiplerinden Enis Onat, “Bir gün komşularımızdan birisi arayarak evlerin söküldüğünü söyledi. Geldiğimizde havuzların tesisatlarına kadar her şeyin çalındığını gördük. Bu nasıl bir hırsızlık aklım almıyor.” şeklinde tepkisini dile getirdi.

5 Ev Havuzuyla Birlikte Nasıl Çalındı?

İstanbul Çatalca’da yaşanan inanılmaz olayda, 5 bungalov ev, havuzlarıyla birlikte yerinden sökülerek çalındı. Geriye sadece çakıl taşları kaldı. Peki bu nasıl gerçekleşti?

Evleri inşa eden müteahhit ile ev sahipleri arasında alacak verecek meselesi olduğu öne sürülüyor.

Alacaklı olan müteahhit, Yahya Kemal Yaman, 5 evi de vinç ve kamyonlar kullanarak yerinden söktü ve havuzlarıyla birlikte kaçırdı.

Ev sahipleri olaydan birkaç gün sonra geri döndüklerinde evlerinin yerinde olmadığını ve sadece çakıl taşlarının kaldığını gördüler.

Ev Sahiplerinin Tepkisi:

Ev sahiplerinden Enis Onat, duruma büyük tepki göstererek şunları söyledi:

“Bir gün komşularımızdan birisi arayarak evlerin söküldüğünü söyledi. Geldiğimizde havuzların tesisatlarına kadar her şeyin çalındığını gördük. Bu nasıl bir hırsızlık aklım almıyor.”

ÇATALCA KAYMAKAMLIĞI’NDAN AÇIKLAMA

Çatalca Kaymakamlığı ise 5 bungalov ev ile havuzun çalındığı iddialarına ilişkin açıklama yaptı.

Kaymakamlığın sosyal medya hesabından yapılan paylaşımda, Akalan Mahallesi’nde 5 bungalov ev ile havuzun çalındığı yönündeki haberlerin sosyal medya mecralarında paylaşıldığı belirtildi.

Paylaşımda, emniyet birimlerinin konuya ilişkin çalışma yaptığı vurgulanarak, “İddiaların asılsız olduğu, 25 Mart 2024’te evleri yapan müteahhidin, söz konusu malzemeleri ödemesini alamadığı gerekçesi ile demonte hale getirerek bölgeden kaldırdığı anlaşılmıştır.” ifadesine yer verildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x